Cena VW Up w wersji 5-drzwiowej – premiera na wiosnę 2012

Nowość Volkswagena: model Up w Niemczech jest pierwszym pod względem liczby zarejestrowanych nowych egzemplarzy samochodów. Wiosną 2012 najmniejsze dziecko VW trafi w 5-drzwiowej wersji do sprzedaży w Polsce.

Volswagen Up 5 drzwi

5-drzwiowa wersja Volkswagena Up już na wiosnę 2012 w Polsce

Wg Volkswagena to właśnie ta wersja nadwoziowa będzie bardziej popularna wśród nabywców od wersji 3-drzwiowej. Silniki w obu wersjach nadwoziowych Volkswagena Up będą te same, czyli w wariantach 60-cio i 75-konnych. To samo dotyczyć będzie wyposażenia. Ceny nowego Volkswagena Up z 5 drzwiami i standardowo montowanym systemem ESP to 32.350 zł. Różnica między wersją z trzema drzwiami wyniesie tylko niewiele ponad 1000 złotych.

Dzięki pięciu drzwiom nadwozie Up’a jest z oczywistych względów odmienione.  W 3-drzwiowym dolna krawędź okien wznosi się w okolicy słupków C, natomiast w pięciodrzwiowym tworzy prostą linię. Dzięki temu nowy wariant nadwozia ma charakterystyczny wygląd. W oczy rzuca się od razu tylna klapa ze szklaną powierzchnią zewnętrzną. Bagażnik o pojemności 251 litrów, po złożeniu oparcia tylnej kanapy można powiększyć do 951 litrów. Tylne drzwi otwierają się szeroko i umożliwiają wygodne wsiadanie. Biorąc pod uwagę wielkość samochodu, pięciodrzwiowy up! oferuje zaskakująco dużo miejsca we wnętrzu, podobnie jak jego trzydrzwiowy brat. Z tyłu odległość między siedziskiem a podsufitką wynosi 947 mm, z przodu – 993 mm. Odległość między oparciem tylnej kanapy a oparciem przednich foteli to aż 789 mm.

Volkswagen oferuje dla 3- i 5-drzwiowego up! takie samo wyposażenie seryjne oraz elementy wyposażenia dodatkowego. Standardowo up! wyposażony jest m.in. w ESP, 4 poduszki powietrzne, światła do jazdy w dzień i wspomaganie kierownicy. Wśród opcji warto zwrócić uwagę na funkcję awaryjnego hamowania w mieście. Volkswagen up! jest pierwszym samochodem w swojej klasie, który dzięki temu systemowi jest w stanie samodzielnie zahamować przy prędkości między 5 km/h a 30 km/h. Na życzenie dostępny jest także maps+more – przenośny system nawigacji i infotainment z ekranem dotykowym. Obejmuje on funkcje nawigacji, zestawu głośnomówiącego, odtwarzacz multimedialny i różnego rodzaju informacje związane z samochodem. Ponadto maps+more można dostosować do własnych potrzeb wgrywając dodatkowe aplikacje. W ofercie jest także pakiet Cool & sound w cenie 2.190zł, który zawiera klimatyzację oraz radio RCD215 z odtwarzaczem CD i plików MP3. Z tymi elementami wyposażenia up! w wersji trzy- i pięciodrzwiowej awansuje do grona najnowocześniejszych małych samochodów na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>