Long Term Evolution w Audi A8

Wspólne testy nad nową technologią LTE, czyli Long Term Evolution, prowadzi Telekom wraz z Audi.

Co to jest LTE – Long Term Evolution? Jest to czwartej generacji sieć telefonii rozszerzona o funkcje infotainment. Nowe technologie wykorzystane tutaj pozwalają skrócić czasy przesyłania danych, co bezpośrednio przekłada się na komfort korzystania z usług takich, jak Google Earth, Street View.  Oglądanie programów TV o jakości HD czy videokonferencje w poruszającym się samochodzie umożliwia duża prędkość przesyłania danych osiągająca nawet 100 Mb/s. Nie było to możliwe przy wykorzystania zwykłej sieci GSM czy też UMTS. Aktualnie wykorzystywane sieci komórkowe są nawet 6 razy wolniejsze od LTE.

LTE w Audi A8

Do testów telefonii LTE (Long Term Evolution) na ulicach Kolonii wykorzystano samochód Audi A8

Za „platformę” do testów LTE wybrano Audi A8 L W12. Podczas testów w samochodzie wyposażonym w odpowiednie urządzenia stwierdzono, iż na całym obszarze miasta zachowana została stabilność połączenia. Także testy przy większych prędkościach zakończyły się powodzeniem. Jest to istotny warunek dla realizacji rozbudowanych funkcji infotaiment w ramach strategii Audi connect. Jako prekursor połączenia samochodów w sieć Audi dąży do tego, aby stać się pierwszym producentem, który wprowadzi do swoich modeli nowy standard telefonii komórkowej. Firma Telekom wraz z Audi testy przeprowadziły w Kolonii – to pierwsze niemieckie miasto pokryte w całości zasięgiem sieci LTE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>